Advanced communication - Taking communication to the next level

General Property przejmuje TEXO Engineering

  • 16.08.2016

Spółka General Property, jeden z liderów na polskim rynku usług Facility Management, w czerwcu bieżącego roku stała się jedynym właścicielem TEXO Engineering Sp. z o.o. odkupując od pozostałych wspólników ich udziały. TEXO Engineering to firma specjalizująca się w serwisowaniu oraz wykonawstwie instalacji i systemów budynkowych w zakresie instalacji chłodniczych, systemów HVAC, instalacji przeciwpożarowych i niskoprądowych.   

TEXO ma bogate portfolio zrealizowanych projektów m.in. wymianę agregatów wody lodowej w warszawskich budynkach biurowych Central Tower oraz EUROPLEX, czy w obiektach IKEA: w Katowicach, Jankach i Poznaniu. W zakresie instalacji przeciwpożarowych m.in. realizację systemów wentylacji i oddymiania komory dymowej, która służy za poligon treningowy dla służb ratowniczych w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Kompetencje oraz doświadczenie specjalistów z TEXO pozwolą nam realizować naszą długofalową strategię budowania grupy inżynieryjnej wokół General Property. TEXO tworzy solidne zaplecze inżynieryjne i serwisowe dla spółek z naszej Grupy – mówi Tomasz Buczyński, Wiceprezes Zarządu General Property.

TEXO Engineering to kolejna obok THINK Project Management spółka włączona w struktury General Property, która poszerza zakres kompetencji w ramach Grupy.