Advanced communication - Taking communication to the next level

GreenWings Offices: wyróżniająca architektura może być funkcjonalna

  • 23.05.2017

Warszawski budynek GreenWings Offices to przykład udanego i funkcjonalnego projektu biurowego. Do tej pory budynek został uznany najlepszym biurowcem 2015 roku, znalazł się w trójce najlepszych projektów architektonicznych (obie nagrody przyznane w konkursach organizowanych przez branżowe media), a ostatnio zdobył nominację do Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy.

Cieszy nas, że nasz budynek jest tak wysoko oceniany zarówno przez profesjonalistów rynku nieruchomości, jak i najemców, co potwierdza tytuł Najlepszego Biurowca w 2015 roku – mówi Monika Rogucka, Leasing Manager w firmie OKRE Development, która jest deweloperem budynku. 

Współpraca z uznanym biurem architektonicznym JEMS Architekci zaowocowała projektem, który bardzo dobrze wpisuje się w nowoczesne trendy projektowania biurowców i trafia w gusta najemców poszukujących efektywnych powierzchni biurowych – mówi Przemysław Małek, Project Manager w OKRE Development. GreenWings Offices oferuje bardzo dobrze doświetlone światłem dziennym powierzchnie, co sprzyja wysokiemu komfortowi pracy. Zadbaliśmy także o detale: najwyższej jakości materiały wykończeniowe, system uchylnych okien, efektywne sztuczne oświetlenie części wspólnych i zieleń dyskretnie wkomponowaną w przestrzeń biurowca. Wszystko to stanowi o atrakcyjności naszego budynku zarówno w oczach najemców, jak i ekspertów rynku nieruchomości – podsumowuje Przemysław Majek.  

Do tego dochodzi bardzo wygodna lokalizacja. Do budynku, który znajduje się tuż obok lotniska imienia Fryderyka Chopina można łatwo dojechać z centrum miasta środkami komunikacji miejskiej, jak również własnym samochodem. Dodatkowo oryginalna bryła budynku w kształcie skrzydeł powstała z połączenia surowego betonu, ze stalą i szkłem bardzo dobrze koresponduje z otaczającą budynek zielenią i przykuwa uwagę wszystkich przemierzających tę część miasta osób – dodaje Monika Rogucka. Idee przyświecające nam przy projektowaniu GreenWings Offices były dla nas kluczowe również przy planowaniu naszego najnowszego budynku biurowego, do którego aktualnie wprowadzają się pierwsi najemcy, a który powstaje przy ulicy Grójeckiej 208. Ten kameralny biurowiec oferuje wszystko, co w naszych projektach najlepsze: wysoką jakość powierzchni, bardzo dobry projekt architektoniczny wkomponowany w przestrzeń miasta oraz wygodną lokalizację dobrze skomunikowaną z centrum stolicy – podsumowuje Monika Rogucka. 

GreenWings Offices to nowoczesny budynek, w którym najnowsze rozwiązania techniczne oparte zostały na idei odpowiedzialności za środowisko naturalne. Ten dwuskrzydłowy budynek klasy A jest zlokalizowany w bliskim sąsiedztwie Międzynarodowego Lotniska Chopina w Warszawie, naprzeciwko terminala General Aviation. Budynek GreenWings Offices oferuje łącznie na siedmiu kondygnacjach 10.850 m2 powierzchni biurowej oraz 270 podziemnych miejsc parkingowych na trzech poziomach parkingu podziemnego. Budynek posiada certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Very Good. Projekt architektoniczny GreenWings Offices powstał w pracowni JEMS Architekci, a generalnym wykonawcą budynku była firma CFE Polska.