Advanced communication - Taking communication to the next level

Coraz mniej wolnej powierzchni w biurowcu Grójecka 208

  • 03.07.2017

W biurowym budynku Grójecka 208 prawie wszystkie powierzchnie pod działalność handlowo-usługową zostały już wynajęte. Największą powierzchnię na parterze zajmie przedszkole i żłobek, które wynajęło ponad 345 mkw. Operatorem jest sieć System Fair Play. Tuż obok znajdzie się kawiarnia. W budynku także mieścić będzie się klub fitness. Strategia wynajmu przyjęta przez dewelopera budynku, firmę OKRE Development zakłada taki dobór najemców, by funkcje znajdujące się w budynku spełniały potrzeby zarówno najemców powierzchni biurowych, jak i mieszkańców licznych, wielorodzinnych domów znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji.

Lokalizacja budynku Grójecka 208 predestynuje go do pełnienia określonych funkcji, a więc nie tylko będzie on centrum biurowym, ale także ma służyć okolicznym mieszkańcom – mówi Monika Rogucka, Leasing Manager w OKRE Development. Klub fitness, który zajmie całe pierwsze piętro w budynku i funkcjonować będzie już od września, kawiarnia i przedszkole na parterze to placówki, których brakuje w okolicy. Stanowić więc będą atrakcyjną ofertę dla mieszkańców licznych okolicznych domów mieszkalnych, a jednocześnie będą wartością dodaną dla najemców powierzchni biurowych w budynku – podkreśla Monika Rogucka.

Grójecka 208 to wysokiej jakości budynek biurowy klasy A oferujący 7 400 mkw. powierzchni użytkowej. Jego wygodna lokalizacja tuż obok ulicy Grójeckiej, jednej z ważniejszych arterii komunikacyjnych Warszawy, umożliwia z jednej strony sprawną komunikację z centrum miasta, a z drugiej dobrą ekspozycję. W bezpośrednim sąsiedztwie budynku swoje przystanki mają linie tramwajowe i autobusowe, dzięki którym dojazd z centrum Warszawy zajmuje około 15 minut. W bliskim sąsiedztwie budynku znajduje się przystanek kolejowy. Budynek oferuje także pełną infrastrukturę dla osób dojeżdżających rowerami – wzdłuż ulicy Grójeckiej ciągnie się ścieżka rowerowa, a w samym budynku są stojaki, szafki i prysznice, które ułatwiają korzystanie z tego środka transportu. 

Projekt budynku Grójecka 208 powstał w uznanej pracowni architektonicznej Kuryłowicz & Associates. Budynek funkcjonuje w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju, co potwierdza bardzo wysoka ocena w systemie certyfikacji BREEAM.

Grójecka 208 to budynek bardzo dobrze wpasowany w kontekst otoczenia. Poza kameralnym charakterem oferuje szereg wygodnych funkcji, a znajdujące się w pobliżu tereny zielone stanowić mogą miejsce do odwiedzin, idealne na zapewniający regenerację przerywnik w pracy – podsumowuje Monika Rogucka. 

Na obecną chwilę około 60% powierzchni w budynku jest już wynajęte. Wśród najemców budynku znajdują się firmy Karmar S.A., Panek S.A., klub fitness Zdrofit oraz piekarnio-kawiarnia Nowakowski Gorąco Polecam. Trwają zaawansowane rozmowy z kolejnymi najemcami. Budynek został oddany do użytku w kwietniu 2017 roku.